Mořská sůl zastoupí chlornan sodný v bazénech


Koupání ve slané mořské vodě je nesrovnatelně příjemnější, než ve sladkovodních rezervoárech. Způsobují to minerály, zvláště pak chlorid sodný, který na naší pokožce podporuje zásadotvornou reakci. Mořskou sůl lze přidávat do očistných koupelí ve vaně, ve vířivce, i v bazénech a zároveň ji lze využít jako účinný a bezpečný zdroj desinfekce bazénové vody.

mořská sůl

Vlastnosti mořské soli pro desinfekci vody elektrolýzou

Co obsahuje – v mořské vodě je rozpuštěna řada minerálních látek, které jsou v každém případě přínosem pro lidský organismus. Najdete v ní sodík, draslík, vápník a hořčík a stopové množství fluoru, zinku, mědi, niklu, železa a některých dalších prvků. Z technických důvodů je z ní odstraňován jód, působením elektrolýzy totiž může způsobovat hnědavé zabarvení vody. Pro využití v solinátorech je sice koncentrace soli mnohem nižší, než jakou najdete v oceánech, ale koupání v takové vodě je zdravější, než v té, co ji čerpáme z vrtů, nebo k nám putuje ve vodovodním potrubí, zvláště pak ve vodě měkké.

drink u bazénu

Záruka kvalitymořská sůl, která se k nám dováží pro využití v bazénech, je získávána přirozenou cestou odsolováním oceánské vody z míst, která nejsou znečištěna průmyslovými odpady. Výrobky jsou certifikované, neobsahují těžké kovy, ropné látky ani další toxické chemické sloučeniny. Máte tak záruku kvality, že do svého bazénu nebudete přidávat něco, co vám uškodí. Většina zdrojů pochází z pobřeží Portugalska, Španělska, a z Austrálie.

Šetrná k pokožce a všem sliznicím – chlorovaná voda v plaveckých bazénech pokožku vysušuje, trpí i oči a sliznice nosu, většinou je zde vyšší koncentrace chlóru, který se aplikuje ve formě chlornanu sodného. Desinfekce vody v bazénu pomocí solinátoru je výrazně méně agresivní, chlór se uvolňuje na elektrodě ve formě iontů, které s vodou ihned reagují, a ačkoliv usmrtí nežádoucí mikroorganismy, lidskému tělu neuškodí.

Doporučené články