V horkém létě je jen málo věcí, které vás dokáží osvěžit tak dobře jako je bazén. Pokud máte navíc svůj vlastní, není co řešit. Není však všechno zlato co se třpytí. O bazén je nutné se také adekvátně starat, jinak se jeho používáním vystavujete riziku nákazy. Ve vodě se totiž v letních měsících rády množí bakterie, sinice, řasy a další nepříliš přátelské organismy. Na první pohled ani nemusíte poznat, že se s vodou něco negativního děje. Jakmile ale začne být cítit, či snad dokonce změní barvu, je to signál, že něco není v pořádku. Obvykle takto znečištěnou vodu už nelze dostatečně vypustit, což není zrovna ekonomické řešení. Abyste se vyhnuli takovýmto nepříjemnostem, musíte bezpodmínečně zavést preventivní opatření, která množení nepřátelských organismů ve vašem bazénu zastaví.
– Dbejte na to, aby byly čisté stěny i dno bazénu. Ještě před započetím koupací sezóny byste měli tyto části pořádně vydrhnout a až posléze napustit vodu. Čištění by mělo probíhat zhruba jednou za dva týdny. Vodu kvůli tomu ale vypouštět nebudete muset. Kupte si bazénový vysavač a máte vystaráno.
– Hladina by měla být čistá po většinu času. Drobné úlomky větví nebo listy nevypadají příliš nebezpečně, ale mohou se na nich nacházet celé kolonie bakterií. Je tedy vhodné je odstraňovat pokaždé, když se objeví. Vhodná je pro tyto účely síťka na teleskopické tyči.
– Chybět samozřejmě nesmí ani chemická dezinfekce, která je hlavně u nás zosobněna chlorovými přípravky. Ty sice mohou některé lidi dráždit na kůži, ale jinak se jedná o velice efektivní způsob, jak se zbavit nepřátelských organismů v bazénu jednou provždy. Místo chlóru můžete klidně použít například kyslíkové přípravky. Účinkuji podobným způsobem, jen jejich cena je obvykle o něco vyšší. Chemii byste měli aplikovat s železnou pravidelností po celou dobu, co je bazén napuštěn a používán .