Hry jsou zábavné a společenské aktivity, které sebou nesou logického, zábavného a stmelovacího rázu. Hry společenské můžete zakoupit v hračkářství i papírnictví. Může hrát hry spoustu hráčů, lze to od jednoho hráče, ale většinou musí hrát alespoň dva. Údaje o tom, pro kolik hráčů je hra určená je napsané na obalu, či v přibaleném návodu. Většinou to najdete, nebo byste měli najít už i na tom obalu, protože kdo by kupoval něco, kde neví informace o hře. Když už vás nějaká hra zaujme, většinou kouknete také na cenu, abyste věděli, zda tu hru vůbec chcete
Sice možná někdo hraje hry například s dětmi často, ale určitě se na ni časem zapomene, takže za úplně něco drahého, přece vyhazovat peníze je nesmysl.
Hry si můžete pořídit i na telefon. Říkám pořídit, jelikož některé hry se platí. Nemusíte jenom ale pořizovat, stačí když si bezplatnou hru stáhnete v Appstoru (pro uživatele iphone), a nebo v Obchodu play (pro použivatele Android). Může se také stát, že si v telefonu, či tabletu a notebooku hru stáhnete zdarma, ale pro její plné fungování a prožitek z hraní si musíte zaplatit speciální balíček, nebo dokoupit například jednotlivé položky, které jsou lepší pro váš výkon ve hře. Když vaše dítě chce stáhnout na tablet, ketrý jste mu dali, prvně zkontrolujte co si dítě vybralo a až poté mu to naistalujte, pokud s tím souhlasit budete.
A mezi nejoblíbenější hry se řadí například “ Lolko“, „Minecsraft“ a další podobné hry, o kterých jste již určitě slyšeli. Tyto hry se nejlépe hrají na stolním počítači, tak jak to i většina uživatelů a hráčů dělá. Dále je můžete například i hrát přes Playstation, což je herní konzola s ovladačem.
Hraním her se dá vydělat i dost peněz, stačí jenom trénovat pár hodin denně hry nebo hru, na kterou se zaměříte a budete v ní chtít být nejlepší a závodit. Poté se přihlásit do soutěže eSport a snažit se zvítězit. Tyto turnaje jsou různě po světě, můžete si na ně koupit také lístek a v den turnaje se dívat, jak jednotliví hráči hrají. Pro někoho je to nuda, pro někoho zábava.